۶ راه برای سالم نگه داشتن لثه ها

۶ راه برای سالم نگه داشتن لثه ها

سالم نگه داشتن لثه

چه چیزی در مورد لثه بسیار مهم است؟

وقتی سلامتی دهان شما به میان می آید ، این مهم نیست که دندان های شما چقدر صاف هستند یا لبخند شما چقدر زیبا است.

نمی توانید لثه های خود را فراموش کنید!

اگر دندانهای صاف و سفیدی داشته باشید ، به این معنی نیست که از بیماری لثه مصون هستید. از آنجا که این بیماری معمولاً بدون درد است ، اکثر مردم تصور نمی کنند که هیچ مشکلی با لثه آنها وجود ندارد.

 

بیماری لثه چیست؟

بیماری لثه با ایجاد پلاک در زیر و در امتداد خط لثه شروع می شود. پلاک یک ماده مانند چسبنده است که پر از باکتری است. این می تواند باعث عفونت هایی شود که لثه و استخوان را آسیب می زند و منجر به بیماری لثه و پوسیدگی دندان می شود. پلاک همچنین می تواند باعث لثه شود ، اولین مرحله بیماری لثه است. التهاب لثه باعث می شود لثه شما:

 

پریودنتیت ، یک شکل پیشرفته از بیماری لثه را ایجاد کنید. پریودنتیت بر استخوانهایی که دندانهای شما را در جای خود نگه می دارند تأثیر می گذارد. در صورت عدم درمان ، می تواند لثه ها ، استخوان ها و بافت های متصل به دندان های شما را خراب کند.

مرحله آخر بیماری لثه پریودنتیت پیشرفته است. این زمانی است که الیاف و استخوان دندانهای شما را از بین می برد. این می تواند بر نیش شما تأثیر بگذارد ،

 

علائم مربوط به بیماری لثه شامل موارد زیر است:

  • به طور مداوم طعم و مزه دهان بد است
  • دندان های دائمی جدا یا شل هستند
  • لثه هایی که به راحتی خونریزی می کنند
  • لثه های متورم ، قرمز یا لطیف هستند
  • لثه هایی که از دندان های شما جدا شده اند

بیماری لثه قابل پیشگیری است. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید به سالم ماندن لثه ها کمک کنید

 

۱٫ کشیدن نخ دندان

برای سالم نگه داشتن لثه حدأقل یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید.  پلاک و مواد غذایی که فراتر از مسواک شما نیست را از بین می برد. فرقی نمی کند وقتی چه زمانی نخ می کنید. شب را انجام دهید ، صبح آن را انجام دهید یا بعد از ناهار این کار را انجام دهید … فقط این کار را انجام دهید!

۲٫ به طور مرتب تمیز کردن دندان را انجام دهید

اگر به طور مرتب آنها را ببینید ، دندانپزشک شما می تواند علائم اولیه بیماری لثه را تشخیص دهد. به این ترتیب علائم قبل از جدی تر شدن قابل درمان هستند.

اگر به بیماری لثه مبتلا هستید ، مسواک زدن ، نخ دندان و تمیز کردن مرتب دندان می تواند به معکوس آن کمک کند.

۳٫ ترک سیگار

دلیل دیگری برای ترک سیگاری ها: سیگار کشیدن با ابتلا به بیماری لثه به شدت همراه است. از آنجا که سیگار کشیدن سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف می کند ، همچنین مقابله با عفونت لثه را سخت تر می کند

 

۴- روزی دو بار مسواک بزنید

بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را مسواک بزنید. این کار به از بین بردن مواد غذایی و پلاک بین دندانها و لثه ها کمک می کند. زبان خود را نیز صاف کنید ، زیرا می تواند دارای باکتری باشد.

۵- از خمیر دندان فلوراید استفاده کنید

برای سالم نگه داشتن لثه حتماً خمیردندان را انتخاب کنید که حاوی فلوراید باشد

 

۶- از دهانشویه درمانی استفاده کنید

می توانند به کاهش پلاک ، جلوگیری از یا کاهش لثه ، کاهش سرعت رشد و توسعه یا ترکیبی از این مزایا کمک کنند. بعلاوه: یک شستشو به خارج کردن ذرات و مواد غذایی از دهان شما کمک می کند ، اگرچه جایگزینی برای نخ دندان یا مسواک زدن نیست.

 

دسته بندی : دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *